Lyon pobijedio zbog sudijske greške
Jean-Charles Cailleux

5. kolo francuske League 1

M. Skaka

Sudija Jean-Charles Cailleux priznao je da je greškom dosudio jedanaesterac kojim je Lyon u 5. kolu savladao Nicu (3:2).

Lyon je u subotu gubio od Nice rezultatom 0:2, da bi Juninho postigao dva gola u 40. i 73. minuti te poravnao rezultat.

Sporni trenutak desio se u 4. minuti sudijske nadoknade kada je Cailleux dosudio jedanaesterac zbog toga što je Hognon igrao rukom u svom šesnaestercu. Benzema je pogodio sa bijele tačke, a Lyon, po svemu sudeći, nezasluženo pobijedio.

"Jedanaesterac sam dosudio na intervenciju svog pomoćnika, jer nisam baš najbolje vidio šta se desilo.", rekao je kasnije sudija Jean-Charles Cailleux. "Kasnije sam gledao snimku i shvatio da sam donio pogrešnu odluku. Kontakt lopte i ruke gostujućeg igrača je postojao, ali je bio slučajan. Nisam trebao svirati penal.", zaključio je Cailleux.