Lyon povećao prednost

Le Championnat, 24. kolo

Ekipa Lyona, vodeći sastav francuskog prvenstva uvećao je prednost u odnosu na pratioce, a do juče drugoplasirani Bordeaux koji je kiksao protiv Grenoblea odigravši 1:1, sada je na 4. mjestu. Aktuelni prvaci su na svom „Stade de Gerlandu“ došli do lagane pobjede od 3:1 protiv Le Havrea.

Domaći su poveli preko Ederson u 33. minutu, da bi na 2:0 u 44. minuti povisio Abdul Kader Keita.

Prekrasan gol iz slobodnjaka postigao je i Juninho da bi konačnih 3:1 u 81. minutu postavio Loic Nestor. Miralem Pjanić ušao je u igru u 88. umjesto srijelca prvog gola.
Sochaux je ponovo posustao. Novi poraz za daljnji strah od ispadanja iz prvoligaškog društva nanio im je Toulouse koji je gubio sa 0:1, ali je preokrenuo na 2:1.
Golom Konea iz 77. minute Marseille je na gostovanju kod Monaca stigao do punog plijena i diobe druge pozicije sa PSG-om. Oba tima imaju po 45 bodova, četiri manje od Lyona.