Lyonu bod, Pjaniću 90 minuta i žuti karton

Na gostovanju kod Monaca

U posljednjoj današnjoj utakmici 18. kola francuskog Le Championnata Monaco i Lyon podijelili su bodove (1:1).

Rezultatska kriza i dalje trese Lyon. Lavovi su večeras (samo) odigrali neriješeno na gostovanju kod Monaca.

Ipak, prvi su se radovali gosti. Bastos je u 22. minuti topovski pogodio iz slobodnog udarca. Pored Bastosa stajao je i bh. reprezentativac Miralem Pjanić, koji je pružio dobru partiju u dresu Lyona.

U 35. minuti domaći uspijevaju poravnati, što je na kraju bio i konačni rezultat. Ovaj gol može ići na dušu gostujućem golmanu Hugo Llorisu, koji je istrčao sa svog gola, jedan igrač u crveno-bijelom dresu škaricama je loptu poslao na drugu stranu a Park poluvolejom pogodio praznu mrežu.

Pjanić je odigrao svih 90 minuta i ponovo zaradio javnu opomenu.