Federico Macheda je zadovoljan njegovom posudbom u Sampdoriju i uvijeren je da će se u Manchester vratiti jači i iskusniji.
Talijanskom tinejdžeru dopušteno je da ode na posudbu, jer na Old Traffordu nije dobivao dovoljno prostora za igru s obzirom na veliku konkurenciju.
Za Machedu interesovanje je pokazao veliki broj klubova, ali jedina Sampdorija je bila konkretna. 19-godišnji napadač u srijedu ili četvrtak će biti u Italiji.
"Igrao sam 10-20 minuta, a to ne pomaže mom napretku. Ferguson je istog mišljenja. Zato smo svi sretni zbog posudbe, jer će Manchester dobiti jačeg igrača", rekao je Macheda, te dodao:
"Drago mi je zbog prelaska u Sampdoriju. Genoa je lijep grad i zaista sam sretan. Sampdorija je jedina koja me pokušala uzeti. Lazio nikada nije napravio ništa konkretno".
"Moram redovno igrati. Niko mi nije obećao mjesto, zato moram ga sam zaraditi. U Manchesteru je bila prevelika konkurencija. Žao mi je što napuštam Fergusona, čak i na kratko razdoblje. On je najbolji trener na svijetu", dodao je za kraj 19-godišnji Talijan.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.