Mallorca sigurna protiv Valencije

Peto kolo Primere

Mallorca i Valencia su se sastali u sklopu petog kola španske Primere. Domaći su na kraju slavili sa 2:0.

Mallorca je sjajno otvorila utakmicu. Casadesus je nakon samo osam minuta doveo u prednost svoju ekipu, a kod pogotka za 1:0 asistirao mu je Hemed. To je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme je donijelo dobru igru na obje strane, ali je ipak samo Mallorca uspjela da postigne pogodak. Arizmendi je ušao u igru u 54. minuti umjesto Hemeda, a pogodak za konačnih 2:0 postigao je samo minuti kasnije. Do kraja, Valencija jednostavno nije imala snage za povratak te su bodovi pripali domaćinu.

Mallorca trenutno zauzima drugo mjesto na tabeli sa 11 bodova dok je Valencia na 13. mjestu sa pet bodova.