Malo dva gola Del Piera
Mattia Cassani presudio Juventusu

M. Maksimović
Teme:

U posljednjem dvoboju 32. kola Serie A, Palermo je na svom terenu savladao Juventus 3:2. Nakon prvog dijela Palermo je imao velikih 2:0 zahvaljujući raspoloženom Amauriju koji je postigao dva gola...

Prvi u 11. minuti kada je precizno šutirao ruba šesnaesterca, a drugi u 45. minuti nakon ubacivanja Caserte. Juventus je najavio svoj povratak u utakmicu nakon sedam minuta igre u nastavku Del Piero je strijelac. Upravo Del Piero svojim golom u 71. minuti vraća stvari na početak, ali ni to nije dovoljno Juventusu, koji na kraju ostaje kratkih rukava. '' Krivac'' je Cassani koji u 88 .minuti postiže rijetko viđen gol sa oko 30 metara.

Nakon ovog poraza Juventus je ostao na trećem mjestu sa 58 bodova, dok je Palermo sada 12. sa 39 bodova. Na vrhu tabele i dalje je prvi Inter sa 72 boda, Roma kao druga ima 68, dok je Fiorentina kao četvrta samo dva boda iz Juventusa. Na dnu tabele Livorno,  Empoli i Cagliari imaju po 29 bodova, dok je Reggina posljednja sa 27