Manchester United na tronu
Gol Giggsa vrijedan naslova

M. Maksimović

Fudbaleri Manchester Uniteda osvojili su 17. naslov prvaka Engleske u svojoj istoriji nakon što su u posljednjem kolu kao gosti savladali Wigan 2:0...

Manchester je poveo u 33. minuti, Emmerson Boyce je u kaznenom prostoru srušio Waynea Rooneya, a siguran izvođač najstrože kazne je bio  Cristiano Ronaldo. Tih 1:0 dugo je stajalo na semaforu, dok je u međuvremenu u 62. minuti Shevchenko zabio za vodstvo Chelsea protiv Boltona.
Kamen sa srca navijača Manchester Uniteda je pao u 80. minuti. Ryan Giggs je zabio za pobjedu i naslov Manchester Uniteda. Inače Giggs je protiv Wigana upisao 758. nastup u dresu '' crvenih đavola'' čime je izjednačio rekord Bobbyja Charltona, a u finalu Lige prvaka će ga i prestići.

Nakon što su na Stamford Bridgeu čuli za gol Giggsa, igrači Chelsea su se pomirili sa činjenicom da ostaju bez titule, što su iskoristili gosti koji preko Daviesa postižu gol za konačnih 1:1. Osim što je ostao bez titule Chelsea bi mogao ostati i bez pomoći Johna Terrya u finalu jer je ovaj utakmicu
protiv Boltona završio zbog povrede već nakon prvog poluvremena.

Nakon današnjeg trijuma Manchester United je stigao na samo jedan naslov prvaka Engleske manje od Liverpoola koji je engleski rekorder sa 18. osvojenih naslova.Manchester United prvenstvo je okončao sa 87 osvojenih bodova, dva više od drugoga Chelseaja.

Iz lige su uz još ranije otpisani Derby County ispali Birmingham City i Reading usprkos nedjeljnim pobjedama. Birmingham City je sa 4:1 svladao Blackburn Roverse, dok je Reading sa 4:0 na gostovanju bio bolji od Derbyja, ali to im nije bilo dovoljno jer je Fulham kao gost sa 1:0 svladao Portsmouth. Gol vrijedan ostanka za ekipu  Mohameda Al-Fayeda postigao je Danny Murphy (76).