Maribor pao u derbiju, dva gola Galešića u pobjedi Kopera

Prva liga Slovenije

Veliki derbi slovenačkog prvenstva između Olimpije i Maribora pripao je pomalo iznenađujuće domaćoj Olimpiji rezultatom 2:0.

Zmajčeci su do velike pobjedom došli golovima Rodić u prvom i Trifković u posljednjoj minuti provog poluvremena. Nusmir Fajić u timu Maribora ušao je u 55. minutu.

U drugom susretu Koper je sa 2:1 porazio Celje, a junak utakmice bio je naš Goran Galešić koji je postigao oba pogotka za tim u čijim redovima su nastupili Ivetić i Čovilo. Velenje je očitalo lekciju Triglavu pobjedom rezultatom 6:1.

Maribor je i dalje prvi sa 42 boda, a u stopu ga sa dva boda manje prati Koper.