Mariboru derbi, Fajić pogodio

1. SNL

U slovenskom derbiju, koji je odigran u Ljubljani, Maribor je deklairao domaću Olimpiju sa 3:0.

Maribor već godinama nema ozbiljnog konkurenta u slovenskom prvenstvu. Mariborčanima više ozbiljan protivnik nije ni slavlna Olimpija.

U Stožicama su Viole uvjerljivo slavile u zaostalom susretu četvrtog gola, te se zadržale na vrhu tabele sa 41 bodom, dok je Olimpija tek na šestom mjestu sa 26 bodova.

Damjan Bohar je u 34. minuti doveo goste u vodstvo. Do 77. minute rezultat se nije mijenjao, a onda je naš internacionalac Nusmir Fajić pogodio za 2:0. U sudačkoj nadoknadi Jean Mendy je postavio konačnih 3:0.