Marseille propustio veliku priliku
Andre-Pierre Gignac vodeći strijelac prvenstva

Vodeći sastav nije pobjegao Bordeaux

M. Maksimović

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 34. kola Le Championnata Marseille je propustio priliku da pobjegne drugoplasiranom Bordeauxu barem za jednu večer sa solidnih pet bodova prednosti. Razlog je jednostavan, ekipa Erica Geretsa nije na svom terenu uspjela savladati Toulouse. Navijači Marseillea mogu biti na kraju i zadovoljni jer su gosti dva puta vodili, zahvaljujući prvom strijelcu prvenstva Andre-Pierre Gignacu koji je dva puta tresao mrežu domaćih.

Prvi put nakon samo tri minute igre u nastavku. Marseille se vratio u meč 15 minuta kasnije, gol je postigao Niang. Nadmetanje Nianga i Gignaca se nastavilo i nakon izjednačenja domaćih. Igrala se 73. minuta kada Gignac ponovo trese mrežu domaćih za 1:2 Toulouse, međutim radost gostuju je traja tek do prvog sljedećeg napada Marseillea, kada Niang drugim golo postavlja konačnih 2:2. Kod drugog gola napadaču Marseillea je pomogao igrač Toulousea Mauro Cetto koji je prilikom intervencije skrenuo loptu i prevaraio svog golmana Carrassa. Prvi i najveći konkurent Marseillea u ovom trenutku je Bordeaux koji sutra dočekuje Sochaux i u slučaju pobjede će se bodovno izjednačiti sa ekipom sa Velodromea.