Meksiko se probudio, Amerikancima bod
Pavel Pardo

Eriksson napokon pobjedio

M. Maksimović

U CONCACAF zoni kvalifikacija za SP, igrane su utakmice drugog kola. Meksiko je pobjedio Kostariku dok su po bod u gostima osvojili Honduras i SAD.

Meksiko je na svom terenu, Azteca stadiona napokon upisao pobjedu.Sven Goran Eriksson je bio pod velikim pritiskom navijači su tražili pobjedu jer se nisu radovali od 10. septembra kada je Meksiko posljedni put slavio protiv Kanade 2:1. Šveđanin ali i 110.000 hiljada navijača je moglo
odahnuti, kada je Omar Bravo u 20. minuti savladao golmana Kostarike Gonzaleza. Za konačnih 2:0 se pobrinuo Pavel Pardo koje zabio sa bijele tačke.

Amerikanci su protiv El Salvadora bili favoriti, ali taj status nisu opravdali, gubili su 2:0,
pa osvojenim bodom mogu biti itekako zadovoljni. Eliseo Quintanilla je u 15. minuti doveo Salvador u vodstvo, a na 2:0 je povećao Castillo u 72. Tek tada su Amerikanci zaigrali bolje, pa je prvo Altidore u 77. minuti smanjio na 2:1, a bod Amerikancima donosi iskusni Hejduk dvije minute prije kraja

Pobjednika nije bilo niti u u Port od Spainu gdje je Trindad & Tobago odigrao 1:1 sa Hondurasom.
Gosti su vodili golom Carlosa Pavona od 51.minute a domaćine je spasio Kenwyne Jones u posljednjim trenucima. Ova utakmica je ponudila duel kolumbijskih selektora, poznatog Francisca Maturane na klupi Trinidada i Reinalda Rudea selektora Hondurasa