Veliki podvig i najveći uspjeh u trenerskoj karijeri Mersada Selimbegovića

Drama nije izostala

A. Čaušević

Mersad Selimbegović je večeras stigao do svog najvećeg trenerskog uspjeha i to poslije velike drame.

Regensburg se uspio plasirati u četvrtifnale DFB Pokala nakon što je boljim izvođenjem penala izbacio Koeln sa ukupnih 6:5.

Koeln poslije 20-ak minuta igre imao dva gola prednosti zahvaljujuči Jakobsu i Dennisu, ali se domaći nisu predavali.

Kennedy i Geroge su izjednačili do kraja prvog dijela te se u nastavku krenulo ispočetka. Dennis je u 78. minuti promašio penal za goste.

Regularni dio je završen 2:2 pa se ušlo u produžetke. Dodatnih 30 minuta nije donijelo promjene pa su uslijedili penali.

U uvodne dvije serije oba tima su bila sigurna. U trećoj Arokodare zabija za Koeln, a Albers promašuje za domaće.

Preostale dvije serije donose preokret. Prvo je Mere promašio za goste, a Vrenezi je izjednačio. Zatim je neprecizan bio i Horn, a pobjedu domaćim i veliki podvig je donio Besuschkow.