Meša izgubio Toulouse blizu Lyona
Mamadou Niang

Odigrano sedam utakmica u Francuskoj

M. Maksimović

Sedam utakmica osmog kola Le Championnata je odigrano sinoć. Vodeći Lyon Miralema Pjanića svoju utakmicu igra danas u gostima protiv Rennesa, a svoju priliku sinoć je iskoristio Toulouse koji je stigao na dva boda zaostatka.

Petu ovosezonsku pobjedu Toulouse je ostvario protiv Auxerrea minimalno 1:0. Jedini gol na utakmici ukupno svoj peti ove sezone postigao je André-Pierre Gignac u 55 minuti utakmice.
Marseille ima bod manje u odnosu na Toulouse.

Na Vélodromeu je Marseille savladao Caen 2:1 u zanimljivom susretu. Već nakon dvije minute Marseille je golom Ben Arfe vodio 1.0. Gosti su uzvratili u 20. minuti, Steve Savidan je strijelac. Pobjedu Marseillu donosi Senegalac Mamadou Niang golom polasata prije kraja utakmice. Marseille je u završnicu utakmice ušao sa igračem manje jer je Ziani u tri minute dobio dva žuta kartona, ali gosti igrača više  nisu do kraja pretvorili u nešto konkretnije.

Grenobles Meše Baždarevića je nakon velike pobjede u Parizu u prošlom kolu, u ovom posrnuo na svom stadionu. Nantes je uhvatio tri važna boda, Christian Bekamenga je postigao gol za pobjedu Nantesa u 77. minuti.