Meša sredio i Monaco
Grenoble odličan na otvaranju sezone

M. Maksimović

Novajlija u društvu najboljih Grenoble Mehmeda Baždarevića je savladao Monaco 1:0. Gol koji je presudio  u ovom duelu klubu iz Kneževine je postigao Moreira u 18. minuti.

Ako se po jutro dan poznaje, onda bi smo ove sezone trebali gledati jedan sasvim drugačiji PSG.Tri boda na gostovanju Le Guenova ekipa je osvojila kod Caena, a jedini gol na utakmici je postigao Hoarau iz prve ozbiljnije akcije na terenu u 5. minuti.

Super uvjerljiv je bio Le Mans u gostima kod Nantesa. Kada je Ndaw zabio gol u 18. minuti, malo ko je mogao očekivati debakl popularnih '' kanarinaca'', to se upravo i dogodilo. Helstad i Maiga su već do poluvremena napravili preokret, a do kraja utakmice Coutadeur i Gervinho su dokrajčili slabog domaćina.

Marseille je na svom terenu pobjedio osrednji Sochaux 2:1. Strijelci za ekipu Erica Geretsa bili su Karim Ziani u 40. minuti  i Bakary Kone u 60. minuti, dok je gol za goste postigao Erding u 73.Svakako treba istači u ovom susretu i golmana Marseillea Stevea Mandandu koji je u par navrata sjajno intervenisao.