Mešić Malkočevićev džoker
Tuzlacima donio pobjedu golom u 63. minuti

Sloboda uz dosta muke savladala Jedinstvo

Nogometaši Slobode uz dosta muke i teže nego što se očekivali večeras su na Tušnju savladali bihaćko Jedinstvo rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Mirza Mešić, napadač kojeg je trener domaćih Sakib Malkočević „u vatru“ poslao samo devet minuta prije nego što se upisao u listu strijelaca. Iskusni Mešić u 63. minuti, iskoristio je neodlučnost Damira Tosunovića, koji je komplikovao u šesnaestercu gostiju, te odbijenu loptu pospremio iza leđa Denisa Mujkića.

Tuzlaci su u susret sa Jedinstvom ušli dosta opušteno i istrošeno nakon velikog trijumfa u polufinalu Kupa kada su u srijedu pred domaćim navijačima savladali Željezničar i izborili plasman u finale najmasovnijeg takmičenja. Bišćani su to iskoristili i u nekoliko navrata opasno zaprijetili Jovićevom golu, koji ipak nije dozvolio da i jedna lopta završi iza njegovih leđa.
U finišu susreta domaćoj ekipi posao oko osvajanja tri boda otežao je i Ivica Babić kojem je zbog jedne neopreznosti solidni sudija Pilav pokazao crveni karton i put u svlačionicu. Ipak, gosti iz Bihaća u posljednjih 11 minuta nisu iskoristili brojčanu prednost pa su tri boda ostala u Tuzli.

Sloboda – Jedinstvo 1:0

Streijalc: 1:0 Mešić (63).

TUZLA - Stadion Tušanj. Gledalaca: 800. Žuti kartoni: Mikelini, Omić (Sloboda), Šahinović, Dujmović (Jedinstvo). Crveni karton: Ivica Babić (Sloboda) u 79. minuti.

SLOBODA: Jović, K. Čejvanović, Babić, Mikelini, Prodanović, Zoletić, Sarajlić /od 54. Mešić/, Okanović /od 54. Jahić/, Omić, Tosunović /od 67. Lamešić/, Huseinović. Trener: Sakib Malkočević.
JEDINSTVO: Mujkić, Sejdić, Šahinović, Hodžić, Seferović, Anušić, Džaferović, Vranešević, Dedić, Kapetan /od 80. Hrcić/, Dujmović /od 55. Mirvić/. Trener: Mehmed Janjoš.
Sudija: Elmir Pilav (Sarajevo).

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: