Milan deklasirao Brazzin Juventus
Salihamidžić nije nastupa u sramnom porazu Stare dame

Trofej Luigi Berlusconi

Italijanski Milan deklasirao je Juventus našeg Hasana Salihamidžića rezultatom 4:1 na turniru Trofej Luigi Berlusconi, koji se svake godine prije početka sezone igra u Milanu.

Rossoneri su od samog početka bili dominantni, a nakon poluvremena vodili su sa 2:0 golovima Jankulovskog i Ambrosinija u 21. i 25. minuti. Na 3:0 povisio je Inzaghi u 52. minuti. Prednost crveno crnih ublažio je Pasquato u 70, a svojim drugim pogotkom trijumf Milana potvrdio je Ambrosini u 79. minuti.

Naš internacionalac, popularni Brazzo nije nastupao za Juventus u razočaravajućem porazu.