Milan i Inter uspješni, Juve prosječan

Serija A

Milan je bio uvjerljiv kod Reggine, Inter teško na kraj sa Lecceom, Juventusu samo bod na domaćem terenu a Romi "trica" u mreži kod Genoe...

I u Italiji je večeras bilo zanimljivo, no nije u pitanju domaći kup već prvenstvo Italije koje je iz kola u kolo sve više napeto.
Iako je derbi ovog kola svakako utakmica Lazia i Fiorentine, najviše se ipak pratilo dešavanje na utakmici Milana, Juventusa, Intera i Rome. Milan je ponovo bio onaj pravi, kakvog smo nekad gledali na malim ekranima. Ponovo je Ancelotti na klupi ostavio slavnog Ronaldinha, igrača bez kojeg bi jedan Brazil izgledao nemoćno, baš kao i Barcelona. Na klupi mu se pridružio i Shevchenko, a svoja mjesta su prepustili mladom Patu i "ubojitom" Borriellu.
Utakmica sa dosta prilika i na jednoj i na drugoj strani, no do prednosti dolaze "rossoneri" nakon pogotka Marca Borriella u 24. minuti.

Do kraja poluvremena Reggina pokušaje izjednačiti ali bez nekog većeg uspjeha, jer je zadnja linija Milana na čelu sa vratarom Abbiatiem bila neprobojna. Razigrani domaćin ipak dolazi do poravnanja a strijelac je bio nekadašnji napadač Lazia, Bernard Corradi. Zatim Ancelotti u vatru gura Shevchenka no ukrajinskom reprezentativcu jednostavno ne ide. Do kraja utakmice Milan ipak daje pogodak a strijelac je bio mladi Pato u 73. minuti. Tako se Milan polako vraća iz mrtvih i pokazuje da će biti jedan od favorita za osvajanje Serije A.

Juventusu tek bod protiv Catanie

Tešku utakmicu imao je i drugi milanski klub, no na kraju je ipak slavio. Lecce je posustalo tek deset minuta prije kraja kada je Cruz donio radost navijačima Intera. Lecce dakle na korak do boda, no Inter je iskusan klub koji neće tako lako pustiti bod(ove) sa svog stadiona.
Pravo razočarenje svojim navijačima predstavio je Juventus koji je u Torinu ugostio ekipu Catanie. Amauri je u 16. minuti donio vodstvo "staroj dami" i to je bilo sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu. I kada se Juventus opustio, misleći da pobjeda neće izostati, gosti su sve to kaznili dvadesetak minuta prije kraja. Plasmanti je bio strijelac Catanie, čovjek koji je Juventusu i Ranieriu vjerovatno pobrkao sve planove za nastavak prvenstva. Claudio Ranieri na raspolaganju nije imao nekoliko ključnih igrača što se i osjetio večeras na utakmici. Buffon, Trezeguet, C. Zanetti i Camoranesi nisu bili na listi igrača koji su večeras bili na raspolaganju Ranijeriu.
Naš bivši reprezentativac Hasan Salihamidžić nije startao u "crno-bijelom" dresu ali je svoju priliku dobio baš u vrijeme kada su gosti izjednačili.

Pola Rima slavilo, pola tugovalo

Derbi 4 kola Serije A po mnogima bio je onaj u Rimu  gdje su se sastali ove sezone odlični Lazio i sve lošija Fiorentina.  Prvih 45 minuta rezultat je glasio 0:0, ali su onda "nebesko-plavi" u samo 10 minuta riješili pitanje pobjednika. Mauri je načeo mrežu Freya u 51. minuti a Pandev i Siviglia su završili posao u 55. i 59. minuti utakmice.
Iako je jedan dio Rima večeras slavio, onaj drugi je bio tužan jer je Roma poražena kod Genoe rezultatom 3:1.
Da se gosti neće provesti, dao je na znanje Sculli već u 4. minuti. Ipak Roma dolazi do izjednačenja sredinom prvog dijela kada De Rossi pogađa za 1:1. Milito je sa dva gola Romu poslao u Rim praznih ruku. Posljednjih pola sata gosti su igrali sa igračem manje jer je isključen De Rossi. Treba istaći da je Roma ovdje igrala bez nekoliko glavnih igrača kao što su kapiten Totti, David Pizzaro, Cassetti, Baptista i štoper Juan.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobjedu Udinesea kod Bologne sa visokih 0:3. Napoli je slavilo na svom terenu protiv Palerma rezultatom 2:1 a pobjedu kod kuće ostvarila je i Atalanta u kojoj je do nedavno nastupao naš Zlatan Muslimović. Atalanta je bila bolja od Cagliaria sa minimalnih 1:0. Bodove su podijelili Chievo i Torino (1:1) te Siena i Sampdoria koji su odigrali najgoru večerašnju utakmicu, bez golova.

Atalanta - Cagliari 1:0
Na tabeli vodi Inter sa 10 osvojenih bodova, Lazio i Atalnta imaju po 9 a Napoli i Juventus imaju po 8 bodova. Milan je napredovao sa dvije pobjede i sada je na 9. mjestu sa 6 bodova. Najteža situacija je trenutno za Bolognu, Regginu i Cagliari. Cagliari trenutno nema niti jedan osvojen bod u domaćem prvenstvu.