Milan «razbio» Udinese
Kaka večeras postigao dva gola

Italijanska Seria «A»

Milan je na «San Siru» večeras deklasirao Udinese u zadnjem susretu 17. kola Serie «A». Rossoneri su slavili rezultatom 5:1 i tako se probili na treće mjesto tabele, iza lidera Intera i Juventusa našeg Hasana Salihamidžića.

Poveli su golom Pata već u 4. minutu susreta. Kaka je u 13 minutu povisio na 2:0, a 240 sekundi kasnije na 2:1 smanjio je Di Natale. No, u narednom napadu Milanezi su povećali prednost. Strijelac je ponovo bio Pato. Do kraja poluvremena dominaciju domaćih potvrdio je Seedorf golom u 43. minutu. Trijumf svog tima u 53. minutu ovjerio je Kaka, drugim golom na večerašnjoj utakmici.

U ostalim današnjim ranije odigranim utakmicama 17. kola postignuti su sljedeći rezultati: Atalanta - Juventus 1:3, Cagliari - Reggina 1:1, Catania - Roma 3:2, Chievo - Genoa 0:1, Lecce - Bologna 0:0, Sampdoria - Fiorentina 0:1, Torino - Napoli 1:0, Siena - Inter 1:2, Lazio - Palermo 1:0.

Poredak na tabeli: Inter 42 boda, Juventus 36, Milan 33, Fiorentina 32, Napoli 30, Genoa 29, Lazio 27, Catania 25, Atalanta 24, Palermo 23, Roma 23 (-1), Udinese 22, Cagliari 21, Sampdoria 19 (-1), Siena 19, Bologna 15, Torino 15, Lecce 14, Reggina 13, Chievo 9.

Zaprati AC Milan, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: