Milan slavio u gradskom derbiju
Slavlje igrača Milana

M. Maksimović

Pobjedom Milana u velikom derbiju, situacija na vrhu tabele Serie A opet je otvorena. Inter dva kola prije kraja ima bod prednosti u odnosu na Romu...

Milan je u gradskom derbiju savladao Inter 2:1 u utakmici koja je ponudila dobar fudbal, dosta uzbuđenja. U prvom dijelu jeMilan imao više od igre, Pipo Inzaghi je imao dvije dobre prilike, ali je prvih 45 minuta završilo bez golova.

U nastavku utakmice Milan je krenuo furiozno, u samo četiri minute Julio Cesare je dva puta vadio loptu iz svoje mreže. U 52. minuti Milan je poveo, Kaka je centirao, a Inzaghi je glavom ispred Rivasa zabio za 1:0. Četiri minute kasnije Vieira je izgubio jednu loptu, a Kaka je poklon pretvorio u gol.

Nakon toga Inter se otvorio, Kalac je dva puta odlično intervenisao, prvi put je spasio čist gol nakon šuta Crespa, a drugi put odlično reagovao nakon udaraca Maicona. U 76. minuti Inter je smanjio na 2:1, Cruz je sjajno pogodio iz slobodnog udarca iako je Kalac možda bolje mogao reagovati. U završnici utakmice Inter je pokušao spasiti barem taj jedan bod ali nije išlo.

Roma je u Genovi imala velikih problema u prvom poluvremena dvoboja sa Sampdoriom, ali u posljednjih 15- tak minuta stigla do važne pobjede. U 75. minuti strijelac je bio Panucci, nakon čega se igra Sampdorie raspala. Do kraja su Pizzaro (79.) i Cicinho (85.) produžili nadu da Roma preokretom može osvojiti titulu.

Juventus je poražen na gostovanju kod Sienne. Jedini gol Artemio Franchi stadionu je postigao Kharja već u 5. minuti utakmice. Hasan Salihamidžić je ušao sa klupe na početku drugog dijela zamijenivši Zebinu.

Od klubova iz vrha tabele, poraz je doživjela i Fiorentina na Siciliji. Cagliari je poveo golom Jede u 20. minuti, a na 2:0 je povećao Conti nakon pet minuta igre u nastavku.Uspjela je Fiorentina brzo smanjiti preko Santane u 51. minuti, ali do kraja nije izjednačila.