Minimalac Zuricha, remi Aaraua i St. Gallena

Švicarska Super liga

Aarau je u 18. kolu Super lige Švicarske remizirao sa St.Gallenom, a rezultat je na kraju meča glasio 1:1.

Domaći tim je poveo u 34. minutu susreta pogotkom Luschera. Konačnih 1:1 u nastavku je postavio Mathys početkom drugog poluvremena.

U drugom susretu Zurich je minimalnim rezultatom porazio predposljednji Sion, a strijelac jedinog pogotka bio je Švicarac naših korijena Mario Gavranović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

St. Galen je peti na tabeli Super lige sa 30 bodova, Zurich je šesti sa 25, dok je Aarau osmi 19, odosno Sion predposljednji, deveti sa 17 bodova.