Minimalna pobjeda Bešiktaša

Turska Superliga, 15. kolo

Bešiktaš je, u derbiju gornjeg dijela tabele, ostvario minimalnu pobjedu nad Bursasporom (1:0).

Bešiktaš je na svom BJK Inonu stadionu u Instabulu, u ogledu 15. kola turske Superlige, došao do važne pobjede i priključka u sami vrh.

Gol odluke domaći su postigli u 65. minuti utakmice, kada je Slovak Filip Hološko, na asistenciju Nijemca Roberta Hilberta, pogodio za kasnije se ispostavilo konačnih 1:0.

Bursaspor je bio oslabljen u nastavku neigranjem Volkana Sena koji je u samom finišu prvog dijela zaradio dvije javne opomene, odnosno pokazan mu je put u svlačionicu.