Misimović, Ibričić i Džeko tresli mreže

Zmajevi u Evropi

A. Beganović

Širom Starog kontonenta igrane su utakmice u nacionalnim prvenstvima, a od naših reprezentativaca u listu strijelaca upisali su se Zvjezdan Misimović, Senijad Ibričić i Edin Džeko.

Kenan Hasagić (Buyuksehir): Nije branio u porazu od Ankaragucuca (1:4).

Asmir Begović (Stoke):
Odradio svih 90 minuta u remiju sa Aston Villom (1:1).

Ibrahim Šehić (Željezničar): U trijumfu nad Veležom (3:2) odradio svih 90 minuta.

Asmir Avdukić (Borac):
Odradio svih 90 minuta u trijumfu protiv Budućnosti (2:1).

Safet Nadarević (Eskisehirspor): Odlično odigrao u remiju sa Trabzonsporom (0:0).

Emir Spahić (Montpellier):
Zbog suspenzije propustio finalni susret Liga kupa u kojem je njegov tim poražen od Marseillea.

Boris Pandža (Mechelen): Odradio svih 90 minuta u porazu od Cercle Bruggea.

Adnan Mravac (Westerlo):
U minimalnom trijumfu nad Germinal Beerchotom (1:0) na terenu proveo svih 90 minuta.

Sanel Jahić (AEK): Ovog vikenda u Grčkoj se nije igralo.

Mensur Mujdža (Freiburg):
Odigrao svih 90 minuta u porazu od Hannovera (1:3).

Muhamed Bešić (HSV):
Nije konkurisao za susret sa Stuttgartom u kojem je njegova momčad pretrpjela katastrofalan poraz (0:3).

Senad Lulić (Young Boys):
Odigrao posljednjih 30 minuta u porazu od Basela (1:2).

Ognjen Vranješ (Krasnodar): U domaćem porazu od Lokomotiva (1:4) na terenu proveo svih 90 minuta.

Darko Maletić (Borac):
Pružio solidnu partiju u pobjedi protiv Budućnosti (2:1).

Muhamed Subašić (Olimpic): Nije igrao u velikom trijumfu nad Sarajevom (2:1).

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv):
U trijumfu nad Ironi Kiryatom (3:1) odigrao 13 minuta.

Elvir Rahimić (CSKA): Odigrao svih 90 minuta u remiju sa Tomskom (1:1).

Zvjezdan Misimović (Dinamo): U remiju sa Anzhijem (2:2) u igru ušao u 81. minuti, a u 88 s bijele tačke pogodio za konačnih 2:2.

Senijad Ibričić (Lokomotiv): Postigao pogodak s bijele tačke u pobjedi nad Krasnodarom (4:1).

Sejad Salihović (Hoffenheim):
Nije konkurisao za sastav u porazu od Bayera (2:1).

Semir Štilić (Lech): U domaćem remiju protiv Belhatowa odigrao svih 90 minuta.

Miralem Pjanić:
Lyon nije igrao zbog učešća Montpelliera u finalu Liga kupa.

Vedad Ibišević (Hoffenheim):
U porazu od Bayera na terenu proveo 12 minuta.

Zlatan Muslimović (PAOK):
U Grčkoj se ovaj vikend nije igralo.

Ermin Zec (Genclerbirligi):
U remiju sa Kasimpasom u igru ušao u 42. minuti.Ž

Edin Džeko (Manchester City):
Svojim prvijencem u Premiersshipu donio pobjedu Građanima u duelu sa Blackburnom.

Treba istači da su se nekadašnji reprezentativci Dragan Blatnjak i Samir Muratović upisali u listu strijelaca. Blatnjak je golom iz jedanaesterca donio Rostovu tri boda u duelu sa Terekom, dok je u ubjedljivom trijumfu nad Kapfenbergom (5:0) postigao dva gola.