Misimović strijelac, Huseinović debitovao
Misimović pogodio mrežu Borussije iz penala

Bundesliga, 10. kolo

Zvjezdan Misimović, fudbalski reprezentativac BiH, bio je strijelac za svoj Wolfsburg u 10. kolu Bundeslige.
Popularni Miske u pobjedi nad Borussiom (M) od 3:0 postigao je treći gol u 75. minutu iz penala. Prethodno su se u strijelce upisali Libano (40) i Madlung (55). Misimović je zamijenjen u 86. minutu, a svih 90. na terenu je proveo Džeko.
U ostale tri utakmice Arminia Bielefeld i Cottbus igrali su (1:1), Bayer je nadigrao Werder u gostima sa 2:0, dok je Schalke 04 nanio težak poraz Karlsruheru (3:0).

Za Werder je debitovao Said Huseinović, bivši igrač tuzlanske Slobode, koji je u 62. minutu zamijenio Hunta, ali se utopio u sivilo svog tima.
U srijedu će biti odigrano još pet mečeva 10. kola. Hoffenheim, naših Ibiševića i Salihovića, gostovaće Bochumu, dok će Bayern na megdan Frankfurtu.
U derbiju kola Hamburger SV će dočekati Stuttgart, Hertha će ugostiti Hannover, a Koln Borussiju iz Dortmunda.