Misimovićev sa dva gola obilježio jubilej
Misimović proslavlja vodeći pogodak protiv Amrinie

U 100-tom Bundesligaškom nastupu

Zvjezdan Misimović na najbolji mogući način obilježio je 100-ti nastup u Bundesligi. Sa dva gola u mreži Arminie Bielefeld naš internacionalac proslavio je jubilej i trasirao put ka ubjedljivom trijumfu – 4:1.

Veličanstveno izdanje, u kojem je ponio epitet igrača utakmice Misimović je započeo golom u 5. minuti na asistenciju Edina Džeke. Na 2:0 povisio je u 34. minuti na dodavanje Grafitea, a odličnu predstavu krunisao je asistencijom Madlungu za 3:0 u 54. minuti. Zamjenik kapitena našeg nacionalnog tima začetnik je i akcije iz koje je postignut četvrti pogodak.

Misimovićeva igra nagrađena je hvalospjevima u njemačkim medijima, a na službenoj stranici kluba iz „vučijeg“ grada, naglašeno je da vrijeme našeg internacionalca tek dolazi. U ovoj sezoni Miske je postigao tri pogodka, a u dosadašnjih 100 nastupa u Bundesligi protivničku mrežu je zatresao 23 puta.