Modriča i u Zenici izgubila od Aalborga
Naš prvak preslab za Dance

Drugo pretkolo Lige prvaka

Fudbaleri Modriča Maxime oprostili su se od nastupa u Evropi u ovoj sezoni. Nakon debakla u prvom meču drugog pretkola Lige prvaka igranog prije sedam dana (0:5), večeras su u Zenici poraženi od danskog šampiona Aalborga sa 1:2.
Gosti su i u drugom meču pokazali da su kvalitetniji od našeg prvaka, a u vodstvo su došli već u 12. minutu kada je mrežu Hadžiđulbića pogodio Due, što je bio i rezultat prvog poluvremena utakmice.

U nastavku gosti ponovo ubacuju u «brzinu više», te u 62. minutu preko Rizarta povećavaju vodstvo. Simtomatično, oba gola gosti su postigli iz grešaka odbrane Modriče nakon prekida. Gol utjehe za Modričane, ipak, je postigao Bojić u 72. minutu meča, a na centaršut Čosića.

No, od ovoga naš «slabašni» predstavnik u Ligi prvaka nije mogao više. Shodno lošoj situaciji u klupu, ali i osipanju igračkog kadra uspjehom se može smatrati i plasman u drugo pretkolo, to jeste eliminacija u prvoj rundi albanskog Dinama.

Modriča Maxima – Aalborg 1:2

Strijelci: 0:1 Due (12), 0:2 Rizart (62), 1:2 Bojić (72).

ZENICA - Stadion «Bilino Polje». Gledalaca: 700. Sudija: Thorsten Kinhofer (Njemačka). Žuti kartoni: Savić, Popović, Stokić (Modriča Maxima).

MODRIČA MAXIMA: Hadžiđulbić, Vasić, Čosić, Vasiljević, Jolović, Savić /71. Ristanić/, Popović /66. Lukić/, Bogičević, Bojić, Stokić, Miljković, /76. Joksimović/. Trener: Velimir Stojnić.
AALBORG: Zaza, Jacobsen, Pedersen, Olpers, Due /66. Enevoldsen/, Johanson /75. Bramer/, Augustinssen, Curth, Bogelund /66. Deacamp/, Santos, Rizard. Trener: Bruce Rioch.

Fer i koretknu utakmicu pratilo je blizu 700 gledalaca, većinom Zeničana koji su zdušno bordili Modričane. Ni gosti nisu bili bez podrške, jer je na «Bilinom polju» bilo 20 navijača Aalborga, koji se zasluženo plasirao u treće pretkolo Lige prvaka u kojem će snage odmjeriti sa litvanskim Kaunasonom koji je sinoć eliminisao Glasgow Rarngers našeg reprezentativca Saše Papca.