Monaco sve bliži drugoj ligi

M. Maksimović

Serija loših rezultata francuskog nogometnog prvoligaša Monaca se nastavlja.  U susretu 31. kola Monaco je na svom terenu poražen od Rennesa 1:2 i sasvim se približio drugoj ligi...

Rennes je poveo u 19. minuti, nakon pogreške golmana Monaca, Rome koji je odletio u prazno,  Petter Hansson je zabio gol. Monaco je do odlaska na odmor uspio izjednačiti, Massambi Lou je bio strijelac u 37. minuti. Gosti su uzeli sva tri boda, u 93. minuti strijelac je bio 34-godišnji Mickael Pagis. Bio je to Monacov osmi uzastopni susret bez pobjede i nakon još jednog kiksa ekipa iz Kneževine je pala na 15. mjesto sa 37 bodova. Toulouse koji je trenutačno drugoligaš ima samo tri boda manje .

Nakon osmog uzastopnog poraza kluba koji je prije četiri godine igrao finale Lige prvakapostavlja se pitanje ko je kriv?. Na udaru kritičara je izvršni dopredsjednik Gerard Brinati koji u zadnje tri četiri sezone odlučuje o transferima i koji je doveo
dosta igrača koji su završili u rubrici '' promašeni transferi''. Za Gerarda Briantia će Didier Deshamps reći :
''Znate li u čemu je problem. Dopredsjednik Monaca je ''padobranac''. On nikada prije nije radio u fubalu, a prije četiri godine je nakon smjene uprave,upao na mjesto dopredsjenika. Problem je u tome što on nema pojma o fudbalu, a misli da sve zna'' kaže trener koji je Monaco odveo do finala Lige prvaka.