Kvalifikacije za SP: Mongolija - Japan 0:14!

Nevjerovatan rezultat stiže iz Azije

Haris Zilić

Nevjerovatan rezultat nam dolazi iz azijske zone kvalifikacija za SP 2022. godine.

U sedmom kolu grupe F prvog kruga kvalifikacija, Japan je sa 0:14 savladao Mongoliju!

Mrežu Monoglije redom su pogađali: Minamino, Osako, Kamada, Morita, Tuya (ag), Osako, Inagaki, Ito, Furuhasi, Ito, Furuhasi, Asano, Osako, Inagaki.

Čak tri gola Japanci su postigli u tri minute sudijske nadoknade, a prvo poluvrijeme su dobili sa 0:5.

Za Japance je ovo bio peti meč, a za Mongolce sedmi meč u kvalifikacijama. Japanci nakon pet kola imaju pet trijumfa i gol razliku 27:0!

U grupi su još selekcije Tadžikistana, Kirgistana, Mianmara i Mongolije.