Montpelliere sa minimalnih 1:0 izbacio Bordeaux

Francuski Liga kup

Dva giganta francuskog fudbala, Montpelliere i Bordeaux odmjerili su snage u osmini finala francuskog Liga kupa.

Nakon 90 minuta, uspješnija je bila domaća ekipa koja je na kraju slavila sa  minimalnih 1:0.

Prvo poluvrijeme je proteklo u opreznoj igri na obje strane, ali je nešto konkretnija bila domaća ekipa. Na pauzu se otišlo bez postignutih pogodaka.

U nastavku susreta, Montpelliere je uspio doći do odlučujućeg gola na susretu, a pogodak vrijedan prolaza, postigao je Tinhan u 61. minuti, na asistenciju Charbonniera.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Domaći su u posljenjih desetak minuta susreta igrali sa igračem manje budući da je Jeunechamp dobio crveni karton.