Real bio u dugovima do grla

Morientes: Bio sam na pragu Barcelone

Napadač Olympique Marseilla Fernando Morientes otkrio je da ga je Real Madrid zamalo prodao Barceloni prije nekoliko godina.

U sezoni 2002/03, prije nego je Morientes otišao na posudbu u Monaco, Real se nalazio u izrazito teškoj finansijskoj situaciji.

"Dan prije Superkupa Evrope, koji smo osvojili u susretu sa Feyenoordom, u Realu su odlučili da me prodaju. To je za mene bilo veoma neugodno iskustvo", priča Morientes.

"Real je tada ganjao Ronalda i ja sam trebao biti dio tog transfera. Trebao sam potpisati za Inter, a onda završiti u Barceloni. U Madridu me nisu htjeli, a Joan Gaspart, tadašnji predsjednik Barce bio je voljan platiti 24 miliona eura za mene", kaže Morientes.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.