Real je u Madridu, na Santiago Bernabeu, ugostio Racing Santander, a onda lakše od očekivanog ostvario pobjedu. Krajevi su slavili s više nego ubjedljivih 6:1.
Ovom pobjedom je, naravno, oduševljen portugalski stručnjak na klupi Reala - Jose Mourinho. No, bivši trener Intera poziva svoje igrače na oprez, te traži još više zalaganja, smatrajući da je to jedini recept za uspjeh.
"Trenutno smo u jednom pozivitnom nizu i moramo nastaviti raditi, ne smijemo se previše opuštati. Želimo imati mentalitet koji nam ne dozvoljava dva uzastopna poraza. Odigrali smo jednu dosta ozbiljnu utakmicu u Malagi, kao i protiv Milana, a to smo ponovili i večeras. To je mentalitet kojeg želim da ima moja momča i sretan sam zbog toga" kazao je Mourinho, dodavši kako ima još dosta prostora za napredovanje:
"Poako ali sigurno napredujemo. Navijači mogu biti euforični, ali mi moramo ostati mirni. Veliki treneri i veliki igrači ne mogu sebi dopustiti osjećaj euforije. Želimo postići puno više od ovoga".
Portugalac već razmišlja o nadolazećoj prvenstvenoj utakmici sa Murcijom.
"Već moramo početi pripreme za Murciju. Budu li igrači igrali kao protiv Alcorona prošle sezone (op.a), za mene su mrtvi. Oezil, Carvalho i Xabi Alonso će imati tri dana odmora. Ostale ću pozvati za utakmicu. Benzema će biti starter, kao i Ronaldo. Ovo je za mene važna utakmica i neću previše riskirati."
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.