Mravac i Muratović vidjeli 11 golova
Mravac i njegovi saigrači kapitulirali šest puta

Austrija, 13. kolo

Adnan Mravac novopečeni A reprezentativac Bosne i Hercegovine i Samir Muratović, odigrali su po 90 minuta u međusobnom duelu u jednoj od najzanimljivijih ikada odigranih utakmica. Naime, Mravčev Mattersburg u 13. kolu šampionata Austrije poražen je na domaćem terenu od Muratovićevog Sturma, a ukupno je viđeno 11 golova (5:6).

Gosti su u prvom poluvremenu vodili sa 0:5 (tri gola Haasa, Beichler, Sonnleitner), a Mattersburg je do 63. minuta smanjio na 3:5 golovima Csizmadia, te Janckera (2). Na 3:6 povosio je Holzl u 70. minuti, a domaći su do kraja meča uspjeli postići još dva pogotka (Jancker, Naumoski) pa je malo nedostajalo da spase bod.

Ovim porazom Mattersburg je ostao na osmom mjestu (10 bodova), sa samo dva boda više od pretposljednjeg Superfunda, odnosno četiri više od fenjeraša, Altacha. Sturm je trenutno na diobi trećeg mjesta sa Rapidom (po 23 boda), stim da klub iz Beča ima utakmicu manje.