MTK pobjednik osmog izdanja turnira "Igraj fudbal, živi život"

Siguran trijumf u finalu

A. Čaušević, foto: S. Bošković

Kadeti MTK-a pobjedici su 8. po redu turnira "Igraj fudbal, živi život". U finalu su pobijedili Muru sa 3:0.

Prethodnih nekoliko dana na terenima stadiona "Otoka" i centra "Safet Zajko" odigran je turnir za fudbalere do 17 godina.

Na turniru je nastupilo osam ekipa, a u finalnom duelu su se sastali MTK i Mura.

Upsješniji su bili omladinci mađarskog predstavnika koji su slavili sa ubjedljivih 3:1.

Oni su golove postigili još u prvom poluvremenu, a strijelci su bili: Zuigeber u 5. i 14. minuti, te Suzster u 7. minuti.

Finalni meč je mogao donijeti još golova, a do kraja meča se mreža tresla samo jednom, u 80. minutu utješni gol za Slovence zabio je Antolin.

Do sada na tuniru po dvije titule imaju Željezničar i Sarajevo, a po jednu Rad, Crvena Zvezda i Vardar te od danas i MTK.