Muratović izborio Kup UEFA
Osam klubova izborilo Kup UEFA

M. Maksimović

Večeras je odigrano osam trećeg kola Intertoto kupa. U Kup UEFA su se plasirali Rennes, Aston Villa, Vaslui, Grasshoppers, Braga, Sturm, Deportivo i Napoli.

Od osam odigranih utakmica najzanimljiviji je bio duel Tavrije iz Simferopol i Rennesa. Golom Gigiadzea Tavriya je anulirala prednost Rennesa iz prve utakmice. Na kraju su odlučivali jedanesterci, a gosti su bili uspješniji 10:9.

Aston Vila je preko Odensea izborila Kup UEFA. Nakon 2:2 iz prve utakmice, u revanšu je Vila golom Younga iz 51.minute osigurala ostanak u Evropi. Rumunski Vaslui nije dozvolio iznenađenje, Burdujan (30.) i Luz (38.) su presudili ekipi Neftchia iz Bakua.

Sturm Samira Muratovića je napravio mali podvig. Prva utakmica u Grazu između Sturma i Honveda je završila bez golova, a u revanšu je Sturm slavio 2:1.Golom Smiljanića Honved je vodio od sedme minute, ali je u posljednjih dvadeset posustao.Daniel Beichler je u 72. minuti izjednačio na 1:1, a pobjedu Sturmu donosi Mario Haas u 78. minuti.

Pobjede u revanš utakmica su ostvarile ekipe Grasshoppers, Brage, Deportina i Napolia.