Muslimović pogodio za prvo mjesto
Muslimović je bio strijelac i u prošlom kolu protiv AEK-a za 1:1

Grčka Super liga, 3. kolo

Zlatan Muslimović, standardni fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine nastavio je sa odličnim izdanjima u šampionatu Grčke. Nakon što je u prošlom kolu, u derbiju kola protiv AEK-a (1:1) pogodio za bod, naš internacionalac večeras je osigurao tri boda PAOK-u.

Solunski superligaš slavio je gostujuću pobjedu protiv Pantrhakikosa – 0:1, a jedini pogodak na utakmici djelo je našeg reprezentativca, koji se u listu strijelaca upisao u 65. minuti pogotkom sa desetak metara iskosa sa desne strane. Pored pogotka Muslimović je imao još nekoliko dobrih prilika (najbolju u 4. minuti), te nekoliko odličnih proigravanja, koja njegovi saigrači nisu uspjeli pretvoriti u golove. Naš internacionalac igru je napustio u 90. minuti uz ovacije navijača iz Soluna, a sedam minuta prije izlaska iz igre dobio je žuti karton.

Nakon tri odigrana kola PAOK ima sedam bodova, što mu je dovoljno za lidersku poziciju, s tim da još uvijek nisu odigrane sve utakmice treće dionice elitnog razreda šampionata Grčke.

Aris našeg Sanela jahića poražen je na domaćem terenu od Panathinaikosa (1:2), a naš internacionalac odigrao je prvo poluvrijeme, da bi ga u 46. minuti zamijenio Neto. Aris je odlično otvorio utakmicu i u 10. minuti došao u vodstvo golom Javitoa. Međutim, Pao se vrlo brzo vratio u igru i pogocima Clytona u 19. i Ivanschitza u 26. u potpunosti je preokrenuo rezultat i slavio gostujuću pobjedu.