Nadareviću 90 minuta u velikom preokretu
Safet Nadarević

Turska, 13. kolo

Safet Nadarević, bh. internacionalac koji nosi dres Eskisehirspora odigrao je danas svih 90 minuta za svoj klub u domaćoj pobjedi protiv Denizlispora. U veoma zanimljivoj utakmici u kojoj je ekipa našeg internacionalca sustigla i prestigla zaostatak od tri gola, Eskisehirspor je trijumfovao rezultatom 4:3.

Već nakon 25 minuta igre gosti su vodili rezultatom 3:0. Za 1:0 u već u prvoj minuti pogodio je Roberts, a prednost je u dvostručio Celep u osmoj minuti. Na 3:0 povisio je Kinali u 25. minuti, a do kraja poluvremena Vučko je smanjio rezultatski zaostatak i nagovijestio mnogo boljih drugih 45 minuta Eskisehirspora.

Kada je Ricardo u 51. i 60. minuti pogodio za 2:3, odnosno 3:3, činilo se da su remijem zadovoljni u oba tabora. Međutim, gosti su u 75. minuti ostali sa igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Braga. Brojčanu prednost, domaći su iskoristili na najbolji mogući način i u trećoj minuti sudijske nadoknade Youla je pogodio za 4:3 i veliko slavlje navijača Eskisehirspora.

Eskisehirspor nakon nepotpunog 13. kola zauzima deseto mjesto sa 16 osvojenih bodova.