Najbolja su evropska gostovanja: Navijači Dinama se iživljavali nad redarima

Nakon gola za 1:1

Dinamo Minsk je u meču prvog pretkola Evropske lige gostova u Latviji kod Liepaje.

Bjeloruski predstavnik je odigrao 1:1 i ima povoljan rezultat pred revanš u Minsku, ali moglo je biti daleko bolje za Bjeloruse da je Fatai u 97. realizirao penal.

Izjednačujući gol postigli su u 88. minuti, a nakon što je Kaplenko zatresao mrežu Latvijaca, na teren je utrčalo nekoliko navijača Dinama koji su napali redare na stadionu Daugavas.

Nakon nekoliko minuta maltretiranja, napustili su teren, ali Dinamo će sasvim sigurno dobiti pristojnu kaznu iz krovne kuće evropskog nogometa.