Najkontroverzniiji trofej ikad: Gosti odbili da igraju jer im je poništen čist gol, a VAR nije radio

Tunižani ponovo prvaci afričke Lige prvaka

Esperance de Tunis osvojio je afričku Ligu prvaka nakon što je u revanš utakmici finala savladao Wydad sa 1:0.

Prva utakmica u Maroku u kojoj je Wydad bio domaćin završena je rezultatom 1:1 i imala je dosta kontroverzi zbog lošeg suđenja, a večeras je Esperance slavio sa 1:0 i osvojio je trofej.

No, definitivno jedan ovo bila jedna od najkontroverznijih utakmica, ne samo na afričkom tlu nego općenito.

Jedini gol na meču postigao je Belaili u 41. minuti, ali Marokanci su u 62. minuti napustili teren jer im je poništen pogodak. Tačnije, odbili su da igraju, a kasnije je Esperance proglašen pobjednikom i prvakom Afrike.

Marokanskoj ekipi je poništen pogodak za 1:1, mnogi kažu čist, ali VAR nije radio na stadionu i sudija nije mogao da provjeri situaciju ponovo.

Dosuđen je ofsajd, ali ako pogledate snimku i sami ćete se uvjeriti da je gostujući sastav oštećen i da je s pravom odbio da nastavi meč.

Ovaj meč obilježile su razne nesportske situacije, a bilo je i fizičkih obračuna na putu do svlačionica.