Naši juniori pobijedili Makedoniju

Prijateljska utakmica u Konjicu

Juniorska reprezentacija BiH u prijateljskoj utakmici odigranoj u Konjicu, pred više od 3.000 gledalaca pobjedila je vršnjake iz selekcije Makedonije, rezultatom 2:1.

Poveli su Makedonci golom Šabanija u 34. minutu, a tri minuta kasnije izjednačio je Dilaver. Trijumf našem nacionalnom timu donio je Šovšić iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 85. minutu.
U četvrtak u Ilijašu juniori BiH i Makedonije odigraće i drugu kontrolnu utakmicu. Susret počinje u 17 sati.

Bosna i Hercegovina – Makedonija 2:1

Strijelci: 0:1 B. Šabani (34), 1:1 Dilaver (38), 2:1 Šovšić (85).
BOSNA I HERCEGOVINA: Zovko, Višća, Kvesić, Brekalo, Markić, Šovšić, Živković, Zahirović, Đaković, Dilaver, Handžić. Još su igrali: Mašić, Čilić, Džafić, Duraković, Pinjuh, Kurtalić. Selektor Zoran Bubalo.
MAKEDONIJA: Burhan, Guncev, Stojanov, Tairi, Mavrov, Ristov, B. Šabani, Lazareski, Nestorski, E. Šabani i Georgijev. Još su igrali: Memeti, Petrovski, Tanušev, G. Markov, Fazli, Veljanovski, Spiroski, Belica i Halili. Selektor Jugoslav Trenčovski.