Newcastle pregazio Wigan na St. James Parku

U posljednjem susretu 15. kola Premier fudbalske lige Newcastle je sa 3:0 savladao ekipu Wigana.

Svrake su na svom St. James Parku prekinule crnu seriju bez pobjede, te su sa laganih 3:0, ali sa igračem više, došle do pobjede nad ekipom Wigana u okviru posljednjeg susreta 15. kola Premiershipa.

Već u 12. minuti Figueroa je skrivio penal, a potom dobio i crveni karton, te svoju ekipu ostavio sa deset igrača, a Newcastle je u prednost sa kreča doveo Demba Ba.

Isti je igrač u 21. minuti pogodio za vodstvo Svraka od 2:0, a konačan rezultat predivnim golom u 71. minuti postavio je Bigirimana.