Prvi Superclasico u 2014. godini, prijateljski duel Boce Juniors i River Platea okončan je remijem 1:1.
Meč je u turističkom odmaralištu u Mar del Plati riješen još tokom prvog poluvremena. Boca je povela golom Juana Sanchesa Mina iz slobodnog udarca, a izjednačio je defanzivac Jonatan Maidana.
Iako prijateljskog karaktera, meč nije mogao proći bez isključenja. U nadoknadi prvog dijela pocrvenio je Dijaz iz Boce, a u 94. minutu i Cavenaghi iz Rivera.
Meč je odigran u okviru tradiocionalnog ljetnog turnira. River je remizirao i drugi put, dok je Boca stigla do prvog boda nakon poraza od Estudiantesa.
Već 25. januara na redu je sljedeći Superklasiko u Cordobi, a prvog februara i treći u Mondosi. Svi mečevi su prijateljskog karaktera.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.