Nica izbacila Lyon u furioznih deset minuta

Francuski Liga kup

Nica je u osmini finala Liga kupa Francuske dočekala Lyon te ga je izbacila iz ovog takmičenja.

Susret je počeo furiozno na obje strane, a prvi su do vodstva stigli domaći. U šestoj minuti susreta, Eysseric je iz penala pogodio za 1:0. Ipak, samo dvije minute kasnije, Gomis je na asistenciju Lopeza uspio da poravna rezultat.

Praktično, već u narednom napadu, Traore vraća prednost domaćinu, a asistenciju je upisao Diaz.

U 15. minuti susreta, Civelli je postavio konačnih 3:1.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

U drugom poluvremenu, gosti nisu mogli do pogotka, budući da je Nica dosta usporila igru i zatvorila sve prilaze svom golu.

Treba istaknuti da je ekipa Lyona utakmicu završila sa deset igrača obzirom da je Biševac u 89. minuti dobio drugi žuti karton.