Nigerija u završnici meča slomila otpor Burundija i stigla do pobjede

Prva tri boda za reprezentaciju Nigerije

S. Pašalić

Reprezentacija Nigerije je u 1. kolu grupe B Afričkog Kupa Nacija savladala Burundi minimalnim rezultatom 1:0.

Nigerija je bila veliki favorit u ovoj utakmici, ali je Burundi pružio jako dobar otpor, a utakmica je na kraju mogla otići na obje strane.

Burundi je odigrao puno bolje u prvom poluvremenu i imao nekoliko izglednih prilika za gol, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Nastavak je donio nešto bolju igru Nigerije, a u 77. minuti Odion Ighalo je iskoristio lošu reakciju igrača Burundija u odbrani i postigao gol za pobjedu.