
Odlaskom Sulejmana Krpića u švedski AIK pozicija napadača u redovima tuzlanske Slobode poprilično je oslabljena.
Trener Vlado Jagodić prinuđen je da se okrene mladim snagama na ovoj poziciji, ali bi i problem napadača mogao uskoro biti riješen dovođenjem pojačanja iz inostranstva.
Kako navodi Dnevni Avaz, novo ime na Tušnju mogao bi postati nigerijski fudbaler Michael Olaitan. Radi se o fudbaleru koji je tokom karijere nastupao za nekoliko grčkih klubova, a među kojima je i veliki Olympiakos.
Rukovodstvu Slobode ponuđene su njegove usluge i Tuzlaci bi u nastavak sezone mogli dobiti veliko pojačanje.
Njegov eventualni dolazak zavisiće od dobijanja radne dozvole, a bez problema bi mogao biti registrovan u NSBiH, jer je od januara slobodan igrač.
Posljednji tim u kojem je Olaitan nastupao je Panionios. Igrao je još za Veriju, Ergotelis, Twente i Kortrijk, dok je u dresu Olympiakosa postigao osam golova u 16 nastupa.
Pod ugovorom sa timom iz Pireja je bio od 2013. do 2016. godine, ali je veći dio vremena proveo na posudbama.
Sigurno je da bi dolazak jednog ovakvog napadača veoma koristio ekipi s Tušnja u nastavku sezone, a ostaje nam da vidimo hoće li i doći do angažmana nekadašnjeg mladog reprezentativca Nigerije.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.