Njemačka noogmetna reprezentacija savladala je Urugvaj u prijateljskoj utakmici (2:1) koja je odigrana na Rhein-Neckar Areni.
Izabranici Joachima Loewa savladali su Urugvaj u prijateljskoj utakmici pred nastavak kvalifikacija za odlazak na EP 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini.
Nijemci su poveli u 20. minuti, kada je Bayernov napadač i najbolji strijelac Bundeslige Mario Gomez iskoristio grešku urugvajskog stopera Lugana i matirao Musleru. Na 2:0 povisio je Bayerov ofanzivac Andre Schürrle u 34. minuti.
Gomez je do prvog dijela propustio jednu dobru šansu, dok je najopasniji na drugoj strani, pred golom Manuela Neuera, bio Edinson Cavani. Napolijev golgeter imao je sjajnu prigodu u 30. minuti. Početkom drugog dijela Urugvajci su preko Gargana smanjili na 2:1, što je na kraju bio i konačan rezultat.
Njemačka će u petak igrati kvalifikacionu utakmicu protiv Austrije.
Pripremnu utakmicu odigrali su Irci i Škoti. Irska je minimalno slavila, a strijelac jedinog gola bio je Robbie Keane u 25. minuti.
Prijateljske utakmice:
Irska - Škotska 1:0 (Keane 25)
Njemačka - Urugvaj 2:1 (Gomez 20, Schurrle 35/ Gargano 49Hajduk )
NJEMAČKA: Neuer, Lahm, Friedrich, Schurrle, Schemlzer, Rolfes, Kroos, Hummels, Oezil, Muller, Gomez.
URUGVAJ: Muslera, Caceres, Pereira, Lugano, Pereira, Arevalo, Godin, Gargano, Suarez, Forlan, Cavani.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.