Nijemci podbacili protiv Bjelorusa
Čeh Koller večeras zabio dva komada Litvancima

Pet učesnika EURO 2008 igralo kontrolne mečeve

Pet reprezentacija učesnika EURO 2008 večeras je igralo prijateljske kontrolne utakmice uigravajući se za šampionat u Austriji i Švajcarskoj koji će se odigrati od 7. do 29. juna.

Francuska, Češka Republika i Poljska ostvarili su očekivane pobjede, dok je Njemačka razočara svoje navijače odigravši «mršavih» 2:2 sa Bjelorusijom.

Nijemci su nakon 20 minuta utakmice vodili sa 2:0. Prvi gol zabio je Klose u 10. minutu, a u 20. autogolom Korytka prednost su udvostručili. Međutim, moral pred EP spustio im je sa dva gola Bulyfa. Bjelorus je pogodio njihovu mrežu u 61. minutu i 88.

Francuska je slavila sa 2:0 nad Ekvadorom, a oba gola postigao je Gomis (58. i 85. minuta). Česi su pogocima provjerenog veterana Jan Kollera u 39. i 62. minutu porazili Litvaniju, takođe, 2:0. Poljska je tijesno dobila Albaniju (1:0), a gol odlule dao je Zurawski u 3. minutu meča.

Domaćin prvenstva Austrija je odigrala neriješeno 1:1 sa jakom Nigerijom, te tako dokazala da će biti «tvrd orah» u prvom kolu grupne faze EP-a za naše zapadne susjede Hrvate sa kojima će snage odmjeriti 7. juna. Poveli su Austrijanci u 12. minutu. Strijelac je bio Kienast, a, ispostavilo se, konačan rezultat utakmice odredio je sedam minuta kasnije Uche.