Nica izbacila Nimes iz Kupa Francuske, Duljević zabio prvi gol u sezoni

Gosti slavili sa 3:1

E. Čaušević

Fudbaleri Nimesa oprostili su se od Kupa Francuske nakon poraza na svom terenu od Nice sa 3:1 u prvom kolu.

Nica je uspjela da dođe do pobjede i plasira se dalje iako se očekivalo da će Nimes pružiti nešto bolji otpor.

Gosti su poveli u 13. minuti kada je gol za 1:0 postigao Rony Lopes. Isti igrač stupio je na scenu u 29. minuti kada je povisio rezultat na 2:0.

Nadu Nimesu vratio je bh. reprezentativac Haris Duljević u 36. minuti golom za 2:1. Ovo je za Duljevića bio prvi pogodak ove sezone.

Domaći su u nastavku meča pokušali da poravnaju rezultat, ali nisu uspjeli. Nica je sve završila u 82. minuti kada je Lees Melou postavio konačnih 3:1.

Duljević je na terenu proveo svih 90. minuta i bio je jedan od ponajboljih igrača u svom timu.