Novi poraz "starog" Milana!
Roma poražena u Palermu

Seria A - 2. kolo

Drugo kolo Serije A nam donosi novi poraz "starog" i neprepoznatljivog Milana. Rossoneri su prošle subote poraženi protiv Bologne, očekivalo se bolje izdanje protiv Genoe, ali je Milan ponovo zakazao. Bila je ovo još jedna sramotna utakmica za Ronaldinha koji je čini se zaboravio asistirati i zabijati - jednostavn,o zaboravio je svu čar fudbala.

Nekadašnji junior Juvenusa, Sculli je u 30. minuti donio vodstvo Genoi, a isti igrač je u 42. minuti zaradio žuti karton. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen.

Odmah na početku drugog dijela trener Ancelloti je napravio dvije izmjene. Umjesto Shevchenka je ubacio Boriella, a Ronaldinho je svoje mjesto prepustio Seedorfu. Milan je pokušavao, ali domaćin se odlično branio tokom cijele utakmice. I onda tačku na "i" stavlja Milito nakon što je pogodio sa bijele tačke. U ekipi Milana nije bilo ozlijeđenih Neste, Inzaghia i Gatussa ali to nije bio razlog za neugodan i sramotan poraz od Genoe.

Zarate i Pandev su Laziu donijeli drugu pobjedu ove sezone. "Nebesko-plavi" su bili bolji od ekipe Sampdorije i trenutno su 1. na tabeli sa gol razlikom (5:0).

Lecce je identičnim rezultatom bilo bolje od Chieva iz Verone a golove su dali Caserta i Castillo u 47. odnosno 83. minuti. I Siena je istim rezultatom na svom terenu savladala Cagliari. Calaio je donio rano vodstvo domaćinu a konačan rezultat postavio je Gheezal Abdel koji je u igru ušao u 65. minuti umjesto strijelca prvog gola.

Hamsik i Maggio su Napoliu donijeli pobjedu protiv Fiorentine iako su gosti vodili golom Mutua u 40. minuti. Bodove su podijelili Reggina i Torino. Torino je poveo golom Nicolasa Amorusa u 13. minuti ali su domaćini uspjeli izjednačiti autogolom Di Loreta.

Jedinu pobjedu na gostovanju danas odnijela je Atalanta. Ranim golom Guarantea (9') gosti su pobijedili Bolognu i tako dali na znanje da ih ne zanima borba za opstanak. Snoć su odigrane dvije utakmice, Roma je poražena kod Palerma, dok je Inter teško došao do pobjede na svom terenu protiv Catanije (2:1).

Večeras se sastaju Juventus i Udinese  i sa tom utakmicom kompletirat će se 2. kolo  Serije A .