Novi poraz Teplica, Slaviji praški derbi

A. Beganović

U tri susreta današnjeg programa 9. kola fudbalskog prvenstva Češke postignuto je deset golova, a u derbiju je Slavia s minimalnih 1:0 savladala Spartu.

Veliki derbi češkog prvenstva odlučen je u 73. minuti kada je Latika pogodio za slavlje Slavije.

Ceske Budejovice su pred domaćim navijačima savladale Teplice (3:2) za koje je 90 minuta odigrao Aidin Mahmutović, dok su Čajić i Melunović susret gledali sa klupe za rezervne igrače.

Taborsky, Klesa i Machoves su pogađali za pobjedničku momčad, dok su Jarolim i Vachoušek bili strijelci za Teplice.

Banik i Ostrava su podijelili bodove (2:2). Strijelci za domaće bili su Majtan i Lukes, dok su Sivrić i Nespor pogađali za goste.