Novi poraz Tottenhama
Reo - Coker načeo Totenham

U utakmici 4. kola Premiershipa

M. Maksimović

U susretu 4. kola Premiershipa, Aston Vila je u gostima pobjedila u Londonu Tottenham 2:1. Gosti su poveli već u 5. minuti.

Stvar je ''zakuhao'' Ashley Young koji je proigrao Agbonlahora, a u nastavku akcije John Carew propušta loptu za Nigela Reo-Cokera na drugoj stativi koji postiže gol.

U 54. minuti Aston Vila je vodila već 2:0, Ashley Young je bio strijelac nakon loše reakcije golmana Gomesa. Do kraja utakmice sve što su gosti napravili bio je gol Darrena Benta tri minute prije kraja.

Nakon ovog poraza Tottenham je ostao na 20. mjestu sa samo jednim bodom dok je Aston Villa na
četvrtom sa sedam. Da stvar po trenera Juandea Ramosa bude gora, Luka Modrić je zbog povrede napustio igru u 30. minuti nakon jednog starta Martina Laursena