Novi posrtaj Tottenhama

Premiership, 2. kolo

Iako su imali velike ambicije prije početka ovogodišnje sezone u Premiershipu fudbaleri Tottenhama poraženi su i drugi put. Bolji u 2. kolu je bio je Sunderland koji je u Londonu slavio sa 2:1. Gosti su vodili sa 1:0, a nakon izjednačenja domaćina Cise je donio sva tri boda mladićima Roya Keanea. Liverpool je teškom mukom nadigrao uvijek neugodni Middlesbrough.
Gosti su imali sva tri boda u džepu jer su preko Mide od 70. minute vodili sa 1:0, ali su Pogatecz i Gerrard u 90. minutu donijeli veliko slavlje Anfieldu.

Da se ne šali pokazao je i novajlija u eliti, sastav Stokea koji je u odličnoj utakmici sa 3:2 nadigrao Aston Villu, dok je uspješan gost bio Everton koji je nadigrao West Bromwich sa 2:1.

Rezultati, 2. kolo
Blackburn R. - Hull C. 1:1, Liverpool - Middlesbrough 2:1,
Newcastle U. - Bolton W. 1:0, Stoke C. - Aston Villa 3:2, Tottenham H. -
Sunderland 1:2, West Bromwich A. - Everton 1:2, kasnije su igrali: Fulham - Arsenal.

Tottenham H. - Sunderland 1:2